Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Ojczyznę wolną zachowaj nam, Panie! Wybieram Bronka!

doman2.0

Dobra wiadomość, to może być zła wiadomość. Przykłady? Dowody? Proszę bardzo: PGZ, Airbus, 40 baniek na halę sportową, a nawet obiecany pierwszy lot do Rygi z Radomia, a kto wie, może i z powrotem. Zła wiadomość, to z kolei potencjalnie dobra wiadomość. Dowody? Przykłady? Podam, podam.

Radomski deptakW wielu komentarzach na rozmaitych portalach pod, bardzo dobrymi dla Radomia, informacjami o Polskiej Grupie Zbrojeniowej, inwestycji Airbusa i umowie na loty do Rygi z Sadkowa, kpiny, wściekłość, a nawet oskarżenia o przedwyborczą propagandę Platformersów.

Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku nie trzyma się to kupy, bo przecież lotniskowy prezes Siwak chyba raczej taki pisowski i jakby mógł jakiś lot załatwić, to do Egiptu, nie do Rygi i nie dla Bronka, a dla Kosztowniaka rok temu. - piszę dzisiaj w swoim cotygodniowym felietonie na łamach "Wyborczej":

 

 http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,17958021,Domanski_na_piatki__Ojczyzne_wolna_zachowaj_nam__Panie_.html

Tak czy owak, wysp dobrych wieści jest niespodziewanie obfity, co faktycznie może niektórych martwić. Im lepiej jest teraz, gdy nie rządzą, tym lepiej widać, że gorzej było wtedy, gdy rządzili. Optyka, to ciekawa nauka.

Debata... Trudno było nie zauważyć, że Bronek ośmieszył Dudę. Za portalem MamPrawoWiedziec.pl zacytował mu jego własne "poglądy" sprzed roku, totalnie sprzeczne z obowiązujacymi obecnie. No i ten strzał pomiędzy oczy  z blokowaniem przez Dudę etatu na UJ. Potem wyszła jeszcze fucha w Poznaniu.

Jakby tego było mało, Duda jeszcze się tym Jedwabnem pogrążył totalnie. Cimoszewicz mówi, że ktoś taki powinien zniknąć z polityki, a rodzice powinni się za niego wstydzić. Mam złą wiadomość dla Cimoszewicza i dobrą dla Dudy: w Polsce za coś takiego się nie znika, bo zbyt wielu uważa podobnie: za Jedwabne przepraszać nie można, bo to zdrada narodowa!

Może też bezkarnie kandydat Duda odwoływać się do nauk JPII i testamentu Lecha Kaczyńskiego, choć po tym co powiedział o Jedwabnem podejrzewam, że na papieskich lekcjach nie uważał, a śp. Lech pewnie się zdziwił. Zła wiadomość dla Dudy, a dobra dla owieczek: to nie wybory do Episkopatu. Nawet gdyby były, to nie mógłby w nich startować. Na prezydenta może, tak samo jak Kowalski, Korwin, Kukiz, Braun, czy Ogórek. Nawet ma poważne szanse wygrać, co piszę specjalnie po to, byście, cholera, w domach nie siedzieli w najbliższą niedzielę, tylko poszli zagłosować i nie dopuścili do tego.

W poniedziałek szum w prawicowym mainstreamie zrobił się straszny, bo wśród założycieli portalu MamPrawoWiedziec.pl córka Bronka była. Skandal przestał być skandalem tak samo nagle, jak się nim stał. Bo zła wiadomość przestała być dobrą wiadomością, a zła stała się dobrą: wśród założycieli była też żona technicznego kandydata PiS-u profesora Glińskiego. Szum ucichł był nagle...

Jako złą wiadomość niektórzy przyjęli to, że Kurski (Jacek) przybył na pomoc Dudzie. Ja uważam, że to wiadomość nad wyraz dobra. Kurski to człowiek, który totalnie może obrzydzić niezdecydowanemu elektoratowi Dudę, byle tylko odpowiednio się postarał. Myślę, że ten wist z Jedwabnem, to mógł być właśnie jego pomysł. Może w ostatniej chwili wyciągnie Bronkowi jakiegoś przodka w ruskich szeregach pod Smoleńskiem w 1633 i 34 roku?Byle tylko ciemny lud to kupił, a prezes odpuścił i do partii na powrót przyjął.

"Trotyl" Gmyz odpalił na ostatniej prostej kampanii, że to Sienkiewicz stał za podpaleniem podczas marszu narodowców budki przy rosyjskiej ambasadzie. Wynikać to ma z  podsłuchów w knajpie, tym razem Bieńkowskiej i Wojtunika. Ale dla mnie to ściema, bo pewnie podczas marszu Gmyz poszedł się odlać, za tę budkę i nakrył Sienkiewicza z zapałkami i resztą trotylu z tupolewa. Zważywszy na okoliczność oddawania moczu w miejscu poblicznym nie mógł przecież napisać wprost, jak to było, napisał od rzeczy.

"Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego" - napisał na Twitterze Janusz Wojciechowski, prawnik, sędzia, europoseł PiS, współpracownik prawnika Dudy. A może głównie spacjalista od kur właśnie?

Jeszcze nie wygrali, a już chcą zamykać. Tak opadła maska łagodności, spod której wylazła wstrętna morda IV RP.  I to dobra wiadomość akurat, bo może im się nie udać skutecznie omamić. Ale jest też zła: jak nie zagłosujecie na Bronka, to z klatek powypuszczają Macierewicza, Pawłowicz, Brudzińskiego i różne inne Fotygi. Wróci też sam prezes. Brrr. Chcecie tego, czy wolicie dobre wiadomości? Na wybory ludzie!

Ojczyznę wolną zachowaj nam, Panie! Wybieram Bronka!

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci