Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Przed trzecią turą

doman2.0

Prawo i Sprawiedliwość po ośmiu latach klęsk i po przegraniu bodaj ośmiu czy dziewięciu kolejnych wyborów różnych szczebli, jest silne i zwarte. I takie było podczas tej kampanii. Udało się wielu ludziom wmówić, że kraj jest w ruinie i wymaga radykalnej naprawy, wręcz odbudowy. Platforma zmobilizowana nie była, nie przekonała, że odnieśliśmy sukces, że nasz kraj jest ceniony i szanowany za osiągnięcia. A po pierwszej przegranej już jest w panice. - piszę dziś w swoim cotygodniowym felietonie w "Wyborczej": http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219,18003216,Domanski_na_piatki__Krajobraz_PO__I_przed_trzecia.html#BoxLokRadoLink

(...)

Nowy prezydent powtarzał, a po wyborach jeszcze raz o tym zapewniał, że będzie zasypywał podziały i łączył. Że chce i zrobi wszystko, by być prezydentem wszystkich Polaków. Chciałbym, aby tak się stało.

Andrzej Duda, reklama wyborcza

Ale nie wiem, jak tego dokona polityk wyrosły z Prawa i Sprawiedliwości, partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego, która Polskę i Polaków skutecznie i dramatycznie podzieliła. Jeśli w trakcie kampanii wyborczej urzędującego prezydenta - i tylko jego! - lżono i brutalnie atakowano. Jeśli internet i prawicowe media zalała - i wciąż zalewa! - fala hejtu. Gdy słyszę "żarcik" Jacka Kurskiego o Berezie Kartuskiej. Po systematycznym i systemowym niszczeniu autorytetów, bo autorytet może być tylko jeden. Wyznaczony przez PiS. Jeśli widzę tryumfalizm działaczy tej partii, również lokalnych, ich apetyt na nieograniczoną władzę, chęć odwetu za lata porażek. Gdy czytam na internetowym forum w Radomiu: "Jesienią sejm, a za rok referendum o odwołanie RW". I gdy przypomnę sobie, jak "łączyło" się Polaków w IV RP. Jak prezes ich "łączył" od dwudziestu paru lat.

Zapraszam do lektury.

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci