Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Jarku, byliśmy pod Sejmem. Jakiś Antonim podłożył "bombę"

doman2.0

Jarku, to moja druga sobota z rzędu na demonstracjach w Warszawie w obronie demokracji przed Tobą. Jak tak dalej pójdzie, to może wynajmę sobie jakieś mieszkanie w stolicy? Bo od siebie ze wsi to mam 85 kilometrów.

Było ekstra! Właściwie dopiero się rozkręcaliśmy, gdy przez megafony ogłoszono rozwiązanie naszego zgromadzenia. Powód? Nawet nie można go było ujawnić. Domyśliłem się więc, że pewnie jest jakiś fałszywy alarm bombowy i zakazano organizatorom podawania tego do wiadomości, by nie wywołać paniki. I to się później potwierdziło, zaś metoda niejawności okazała się skuteczna, bo paniki nie było. Nic, a nic.

I wiesz? Faktycznie, jakiś Antonim zadzwonił, że pod Sejmem jest podłożona bomba. Ciekawe, czy to ta znaleziona w placówce NATO w Warszawie, wziętej szturmem przy pomocy podrobionego klucza przez grupę Smoleńskiego Antka.

Od tej pory (czyli od ok. 13) do prawie 15 uczestniczyliśmy w "niezwłocznym" wykonywaniu decyzji o zakończeniu manifestacji i spokojnym rozchodzeniu się. Nie zamierzałem się nigdzie ruszać, bo po pierwsze - miejsce miałem dobre, na murku, a po drugie - czekałem na opublikowanie decyzji. A poza tym - niby kto i dlaczego może mi zabronić stać w publicznym miejscu i śpiewać sobie "Imagine" Johna Lennona? Że 20 tysięcy ludzi stoi w tym samym miejscu i robi to samo? Cholera, nic na to nie poradzę!

Jarku, za tydzień raczej nie przyjadę. Z okazji ważnego chrześcijańskiego święta będę się modlił, by Pan wybaczył ci złe uczynki, darował kary i wrócił rozum. Oraz Antkowi, Joachimowi, przynajmniej dwóm Beatom, Jędrkowi, Krystynie i całemu temu twojemu legionowi. Oraz, tu będzie specjalna intencja, Tadeuszowi, biznesmenowi z Torunia.

Do następnego razu! Bo przecież wiesz, że wrócę!

Ps. Zapewniam Cię. Nie dasz rady!

to21Nie dasz rady!!!!! ;)

to61to41to51to32to1to7

 

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci