Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

To nie czas na dąsy i pląsy

doman2.0

wladekf

Parę głosów rozsądku dziś się rozległo. W skrócie można to ująć tak: Odpieprzcie się od opozycji! Podpisuję się pod tym.

Trudno, z projektem Ratujmy kobiety stało się, jak się stało. Nie zmienimy już tego. Bądźmy jednak szczerzy: ta ustawa i tak nie miała szans w tym sejmie, a zgłaszanie jej szczególnie w tym momencie nie było zbyt rozsądne. Dziwi mnie, choć to chyba zz łagodne określenie, że Barbara Nowacka następnego dnia po burzy w sejmie pojechała na ferie.

To nie czas na dąsy i pląsy. Wszystkich dziś wołających Nie zagłosuję na PO ani na Nowoczesną, pytam: To na kogo zagłosujecie? Na PiS? Na Kukiza? A może nie pójdziecie na wybory? Pomyślcie trochę!

Tak samo nie jest to czas, na wymiatanie liderów, zwłaszcza, że wymiatać chcą głownie ci, którzy stoją z boku, a do partii politycznych ostentacyjnie się nie garną. Oczekiwanie na cudotwórców, to jak marzenie o Andersie, który przybędzie na białym koniu. Ten, jak wiadomo, nie przybył. Przed nami czas kolejnych bitew i kampanii. Zmiana dowódców w takim momencie to może być strategiczny błąd. W dodatku wszyscy wołający o wymianę liderów nie wiedzą, czy nie chcę wiedzieć, że w partiach są jednak jakieś procedury wyborcze.

To wszystko dobra robota dla PiS i Kaczyńskiego. Jeśli nie chcemy mu oddać Polski po wsze (czy raczej wszawe) czasy, to raczej przestańmy się drzeć, kłócić, a skupmy się i działajmy. Bo będziemy mieć więcej takich obrazków, jak załączony dzisiaj. I możemy być na jednym z nich.

I na zakończenie dzisiejszego krótkiego wpisu: Jestem z Władysław Frasyniukiem!

(Foto: Fakty Interia)

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • danekstraszynski

  Rzeczywiście, prawdziwy głos rozsądku.

 • danekstraszynski

  Ludzie, jeżeli chcecie mieć wpływ na rzeczywistość, zapisujcie się do partii politycznych. Alternatywą jest, że ktoś Wam świat urządzi, i pozostanie Wam tylko wieczne narzekanie.

 • danekstraszynski

  Ludzie, jeżeli chcecie mieć wpływ na rzeczywistość, zapisujcie się do partii politycznych. Alternatywą jest, że ktoś Wam świat urządzi, i pozostanie Wam tylko wieczne narzekanie.

 • bartoszstefanski

  Tu jest gorszy problem, w tym głosowaniu PiS (m.in. Antoni Macierewicz, Prezes) wysłali gest o możliwości współpracy po wyborach. PO i Nowoczesna też wysłały gest o współpracy. Tym samy widmo koalicji w 2019 roku PiS-PO jest coraz więcej.
  Elektorat PO, szybko zapomina o poglądach ludzi tworzących PO. Zapomniało o tym, że Gowin był posłem tej partii, zapomniano o tym, że na listach wyborczych PO był Roman Giertych. Jak również wszyscy zapomnieli o pielgrzymkach na Jasną Górę posłów PO. Opozycją dla PiS może być prawicowa partia Korwin, ONR, partie lewicowe, ale nie partie solidarnościowe.

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci