Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Nie wiedziałeś, że tak będzie?

doman2.0

Nie daj sobie wmówić, że to kraj w ruinie. Że wszystko jest w nim złe, że niesprawiedliwe, że tylko cwaniakom dobrze, a inni głodują. Że wyprzedali i rozkradli, a ty musisz pracować aż do śmierci. Że w spisku z Ruskimi zamordowali ci prezydenta i "całą elitę Narodu". Że to kraj niesuwerenny, kondominium niemiecko-rosyjskie. Że jesteśmy na kolanach i rządzi opcja niemiecka. Że wszystko trzeba zburzyć i budować od nowa. I że tylko ON jeden wie, jak to dobrze zrobić. Trzeba jedynie oddać mu pełnię władzy.

Nie daj sobie tego wmówić, to wszystko nieprawda.

21.10.2015

Powiem ci, że (...) są partie, których się zwyczajnie po ludzku, i po obywatelsku, boję. Są partie, które idą po władzę, by zawładnąć wszystkim. I zawładną. Są ludzie, którzy jeszcze władzy do ręki nie dostali, a już zapowiadają kogo skąd wyrzucą. I wyrzucą. Są ludzie, w rękach których, władza może się obrócić przeciwko tobie. I się obróci. Są ludzie, którzy władzy mogą przeciw tobie użyć. I użyją. Są ludzie, którzy w imię swoich celów mogą radykalnie ograniczyć twoje wolności. I ograniczą.

Tak, oni wiedzą, jak to zrobić, mają do tego drużynę. I dadzą radę.

A gdy już to zrobią, trudno będzie odzyskać to wszystko, co straciliśmy.

22.10.2015

(...) to najważniejsze wybory od 26 lat. Jeszcze nigdy w ich wyniku faktyczna władza nie mogła wpaść w ręce jednego człowieka, który formalnie jej nie będzie sprawował i za nic nie będzie odpowiadał. Człowieka, który dzieli, jątrzy, skłóca i sieje nienawiść. Od 26 lat! Pełnego fobii, nieufności i zacietrzewienia.

To jest twój kraj. Nie daj go sobie odebrać nikomu.

23.10.2015

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci