Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Trzy pytania do was z dalszych szeregów

doman2.0

image59
Chciałbym jedynie pojąć, jak to jest możliwe, że tylu ludzi, tyle miasteczek, tyle miast, tyle narodów znosi niekiedy pojedynczego tyrana, który ma moc jedynie od tych, którzy mu ją dają.

(Étienne de La Boétie - 1530-63), francuski pisarz, eseista, filozof)

Patrzę kolejny raz na "obrady" sejmowej komisji. Nie ma słów dostatecznie obelżywych, by nazwać was za to, co robicie z naszą demokracją.

Na co liczycie?

Nic nie trwa wiecznie, żadna władza, żadna dyktatura, tyrania, czy autarchia.

Kiedyś, prędzej czy później, i wy ją stracicie. Odbierzemy wam ją, bo taka jest zasada, taka jest logika dziejów. Nie było w historii, nie ma i nie będzie od niej żadnych wyjątków. Wszystko przeminie. Wasza władza też. To kwestia czasu. Tylko.

Trzeba będzie kiedyś stawać przed sądami, trybunałami, płacić rachunki. Nie wiem, czy będzie okrągły stół, bo nie uznajecie tego mebla.

Macie tego świadomość?

On, opętany nienawiścią, może nie. A może liczy, że uda mu się przeżyć swój upadek. Pewnie najbliższa klika wie, że już poszliście za daleko, że teraz trzeba za wszelka cenę utrzymać kurs, by uniknąć odpowiedzialności. Ale wy, w drugim, trzecim szeregu i w tych dalszych? Nie wiecie z historii, jak to się kończy?

Gotowi jesteście na to?

Lipiec 2016

(Ilustracja: Furia, akryl, płótno, 50x70 cm)

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci