Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Ceterum censeo Karthaginem delendam esse

doman2.0

36580429_1936350866411633_587869181874012160_n

 "Nowa polska lewica nie ma dziś ani wystarczającej siły, ani interesu, żeby całkowicie odsunąć PiS od władzy. Celem lewicy na najbliższe lata powinno być najpierw "udomowienie" prawicy, a potem pchnięcie jej na drogę wspólnej budowy demokratycznego socjalizmu."

Proponuje to Rafał Woś w głośnym tekście pt. "Lewico, czas na współpracę z PiS. Trzeba budować z Kaczyńskim demokratyczny socjalizm". Ostra dyskusja z udziałem lewicowych, prawicowych i liberalnych publicystów trwa i być może to jest głównym celem zamieszczania coraz bardziej dziwacznych tekstów w dziale Opinie portalu gazeta.pl.

Lewico, nie radzę! Nie radzę zresztą nikomu!

PiS zbudowany jest na kłamstwie i kłamstwo jest jego narzędziem. Jest kłamstwu samo-podobny. Jest kłamstwem samym w sobie. To taki fraktal kłamstwa.

PiS po zdobyciu władzy ruszył na podbój kraju jak najeźdźca. Zniweczył w znacznej mierze nasz wspólny dorobek ostatnich prawie trzydziestu lat, popsuł naszą międzynarodową pozycję i reputację, zniszczył demokrację. I dramatycznie podzielił Polaków. Tego złego co już zrobił przez ostatnie trzy lata i zrobi przez kolejny rok, nie naprawimy pewnie przez o wiele dłuższy czas.

Z kimś takim się nie negocjuje! Z PiS-em nie wolno się dogadywać. Z PiS-em nie można się układać. Z PiS-em trzeba wygrać. Trzeba go pokonać, odsunąć od władzy już na zawsze i przeprowadzić depisizację. Sprawcy łamania konstytucji, niszczenia podstaw demokracji, zawłaszczania państwa, siewcy nienawiści i pogardy muszą ponieść odpowiedzialność. Muszą być ukarani.

Pierwszy krok musimy zrobić w tym roku. Jeśli ich nie zatrzymamy jesienią, jeśli zawładną samorządami, za rok będzie jeszcze trudniej. Dlatego tak ważne są wybory samorządowe i dlatego trzeba je za wszelką cenę wygrać. Nie kombinujcie więc - wszyscy, którzy nie chcecie stracić wolności i demokracji na długie lata, wszyscy z lewa, z prawa i ze środka, jak i czy można się z PiS-em dogadać. Myślcie, jak go pokonać. I nie dać się oszukać.

Pamiętajmy - oni stworzyli mechanizm do sfałszowania wyborów i próbują przejąć sąd najwyższy, by móc je zatwierdzić lub unieważnić. Myślicie, że zawahają się, by tych narzędzi użyć w razie potrzeby? Przecież są świadomi tego, co zrobili i co im za to grozi! To od nas zależy, od każdego kto się nie godzi na tę demokraturę, czy masowo pójdziemy na te i kolejne wybory, czy będziemy patrzeć im na łapy i czy nie pozwolimy na ewentualne zakwestionowanie wyników.

Nie będzie drugiego Okrągłego Stołu. Kaczyński to nie Jaruzelski, daleko mu do Generała. Modlę się jednak o jego zdrowie. By dożył swojego procesu i sprawiedliwego wyroku. A kto nie wierzy w modły, niech chociaż trzyma kciuki.

Ceterum censeo Karthaginem delendam esse*

Kato Starszy

*W wolnym tłumaczeniu: PiS musi odejść.

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci