Menu

Domański na piątki

O polityce piszę. Dużej, małej i malutkiej. Czasem niepolitycznie. I o Radomiu. I obrazki swoje wrzucam. Zapraszam

Katolicki prąd w twoim domu

doman2.0

5

Nie wierzyliście w zapowiedzi Mateusza Morawieckiego, że naszym narodowym priorytetem jest innowacyjna gospodarka? To macie dowód, niedowiarkowie i prześmiewcy! Polska energetyka jako pierwsza na świecie została zawierzona Maryi podczas pielgrzymki energetyków na Jasną Górę!

"W 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczestnicy pielgrzymki na Jasna Górę podczas uroczystej mszy złożyli Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski" - tę dobrą nowinę przekazało Ministerstwo Energetyki na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

"My, energetycy polscy przynosimy do sanktuarium narodu polskiego nasze troski, radości i nadzieje, przychodzimy pomni słów wypowiedzianych z krzyża: oto matka twoja.

Zawierzamy Tobie Maryjo, Jasnogórska Pani, wszystkie sprawy energetyki polskiej, jej bezpieczeństwo, rozwój, unowocześnienie, służbę tysięcy naszych kolegów w dzień i w nocy, bez ustanku z poświęceniem i narażeniem życia. Oddajemy Ci w opiekę naszych przełożonych. Wyproś wszystkim mądrość i odpowiedzialność w podejmowanych decyzjach." - akt zawierzenia odczytał własnoustnie minister Krzysztof Tchórzewski.

To kolejny śmiały krok w reformowaniu kraju po zniszczeniach dokonanych przez PO i PSL za judaszowe euro z Unii Europejskiej. Już na początku 2017 roku państwową spółkę Energa zawierzył Matce Boskiej jej prezes, a w marcu b.r. dołożył do tego zawierzenia polska służbę zdrowia minister Łukasz Szumowski.

Czujecie się zdrowsi? Żarówki mocniej wam świecą? Nie cieszcie się zawczasu. Kolejki do specjalistów mają być wydłużone, byście mieli więcej czasu na zdrowaśki i różaniec. Nie liczcie też na to, że za prąd zapłacicie "co łaska." O nie! Trwają bowiem prace nad nowymi taryfami. I tak:

- rodzina katolicka zapłaci najmniej drożej od nowego roku, czyli już po wyborach - 100 procent

- rozwodnicy pozostający singlami - 150 procent

- żyjący na kocia łapę i rozwodnicy w drugich związkach - 200 procent

- bezbożnicy - trzysta procent

- innowiercy - 350 procent.

Ale za to:

- prąd na cele kultu (kościoły, zakony) będzie miał taryfę obniżoną - o 99 procent.

- Radio Maryja za odejście wód geotermalnych dostanie specjalną stawkę, czyli dopłatę do zużywanych kilowatogodzin. Jej wysokość negocjuje sam ojciec Mateusz z ojcem Tadeuszem.

 Ducha nie gaście! Gaście światło! Katolicki prąd w waszym domu tańszy nie będzie. Wręcz przeciwnie.

Ps.

Odpowiadam na pytanie czytelnika zadane na FB: Gdzie płacić rachunki? tam wyżej?

Nosz kuria mać. Tam, gdzie do tej pory. Rząd przekaże, gdzie trzeba.

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • ams800

  street art
  Maryja tu była

 • mlodylew

  Mam parę pytań.

  1. Czy prąd kopie tylko osoby bez medalików/szkaplerzy/krzyżów?
  2. Czy prąd jest święcony?
  3. Czy prąd w godzinach mszalnych będzie docierał tylko do świątyń?

 • doman2.0

  Ad1. Kopie tylko niechrzczonych, ale nie radzę sprawdzać.
  Ad2. Chrzczone są inne źródła energii, głównie paliwa płynne.
  Ad3. Nie. Nie można uniemożliwić transmisji mszy przez rtv.

 • sowaprzemadrzala

  Nosz kurcze...i znowu Radom pokarało, bo jak pieprznęło 14 sierpnia ....to mało że miasto pozalewane to co niektórym " boska" energia z nieba popaliła sprzęty przyczyniając się tym samym do ogromnych kosztów napraw albo i wydatków na nowy sprzęt. Ten rząd kompletnie nie ma wyczucia ...o co i kiedy kogo prosić...:D:D

 • dunczykiewicz

  Kurcze a kiedy porównuję ich do szamanizmu to jest oburzenie że"obraza uczuć religijnych"(zwłaszcza ich modlitwy o deszcz).

© Domański na piątki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci